دسته بندی محصولات

بهترین کمپرسور دندانپزشکی

ویژگی های بهترین کمپرسور دندانپزشکی چیست؟

بهترین کمپرسور دندانپزشکی یک کمپرسور با طراحی خاص می باشد که در مطب های دندانپزشکان استفاده می شود. ویژگی های کمپرسور باد دندانپزشکی خیلی اهمیت دارد و جزو مهم ترین ابزار تمام دندان پزشک ها به حساب می آید کمپرسو باد مخصوص دندان پزشکی ویژگی ها و تجهیزات ضد عفونی کننده ای دارد که برای جلوگیری از انتقال بیماری ها و آلودگی از بیماری به بیمار دیگر طراحی و ساخته شده است. بیشتر مجتمع ها و مطب های دندان پزشکی در این روزها کمپرسورهایی را انتخاب می کنند که بدون نیاز به روغن کار می کنند.

پرکاربردترین کمپرسور باد دندانپزشکی کدام است؟

در ادامه چند مورد از بهترین کمپرسور دندانپزشکی و بهترین آن ها را با هم بررسی می کنیم.از پرکاربردترین نوع این دستگاه ها که در هریک ویژگی های کمپرسور باد دندان پزشکی نیز تفاوت زیادی دارد، این توانایی وجود دارد که به دو نوع زیر اشاره نمود که در میان پزشک ها و بیمار ها خیلی مورد توجه و پرکاربرد می باشند

از ویژگی های کمپرسور یونیت دندان پزشکی کم حجم این است که به خاطر تمرین تکنسین ها و برای صندلی های یک تا دو نفر بیمار مناسب می باشد. نصب آسان این کمپرسور دندانپزشکی صد درصد با هوای فشرده و بدون روغن انجام می گرددو تقریباً در همه کلینیک های دندان پزشکی هم قابل نصب و استفاده می باشد و همه نیازهای درمانی پزشک و بیمار را با کیفیتی عالی برطرف می کند.

از قابلیت کمپرسور باد دندان پزشکی کم حجم این است که برای انجام کارهای کوچک و مختصر دندان پزشکی که وقت چندانی نیز نیاز ندارد، خیلی به صرفه و مناسب می باشد. هوا و باد خروجی از این کمپرسور باد صد در صد بدون روغن می باشد و به شکلی ساخته شده است که جاگیر نمی باشد و در همۀ مکان های درمانی، مطب ها و کلینیک ها قابل استفاده می باشد.

از ویژگی های بهترین کمپرسور دندانپزشکی بزرگ می توان به طراحی خاص آن اشاره نمود که در فضای مخصوص نصب، صرفه جویی کرده و به علت کم صدا و بی صدا بودن، انتخاب خوبی برای استفاده در محل های بیمارستانی و مکان هایی  میباشد که نباید سر و صدای زیادی در آن جا باشد. انعطاف پذیری و میزان بهره وری در این دستگاه بسیار بالا است و اگر در زمان کار نقصی برای یکی از واحدها به وجود بیاید و باعث قطع شدن فرایند کار شود، باعث خاموش شدن کل واحد کمپرسور باد نمی شود.

ویژگی های بهترین کمپرسور دندانپزشکی مناسب برای کلینیک چیست؟

اولین و مهم ترین قابلیت بهترین کمپرسور دندانپزشکی این است که هوای تمیز و فشرده را بدون هیچ گونه اختلال و کمبودی به صورت کاملاً تمیز تولید کند و تنها کمپرسورهایی این وظیفه  را با بهترین کیفیت انجام می دهند که دارای مجوز از کلاس صفر باشد و این توانایی را داشته باشد خلوص هوای فشرده شده و بدون روغن را ضمانت کند.

در کمپرسورمخصوص دندانپزشکی اگر یک کمپرسور برای انجام هر یک از اعمال دندان پزشکی دارای تأییدیه ای نباشد، دارای گواهینامۀ استاندارد و قابل اعتماد نیست. پس در هنگام تهیۀ این کمپرسورها مطمئن شوید که هوای دریافتی شما از کمپرسور کاملاً خالص و فشرده باشد.

نحوۀ کار کمپرسور دندانپزشکی چگونه است؟

کمپرسور باد دندانپزشکی میزان شایان توجه و تعیین شده ای از هوا را برای استفاده در مراحل مختلف کارهای دندان پزشکی، فشرده سازی می کند. برای این کار کمپرسورهای معمول مناسب نمی باشند، زیرا ممکن است معیارهای دقیق بهداشتی و امنیتی در آن ها رعایت نشده باشد. دندان پزشکان این توانایی را دارند که از بین انواع کمپرسور باد دندان  پزشکی، بسته به نوع نیاز کلینیک یا مطبشان، کمپرسور کوچک، متوسط و یا بزرگ را انتخاب کنند و آن را برای خودشان تهیه کنند.

یکی از نگرانی های پزشکان در استفاده کردن ازبهترین کمپرسور دندان پزشکی این می باشد که امکان دارد رطوبت زیادی تولید کند یا رطوبت را درون خودش حبس کند؛ که همین امر فضای بیرونی و داخلی کمپرسور را به مکان مناسبی برای رشد و تکثیر انواع مختلف باکتری ها خواهد کرد.

بهتر است بر این موضوع دانایی داشته باشید که نیازی به داشتن هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد، چون که یکی از مزیت های کمپرسور یونیت دندانپزشکی، نصب بودن یک خشک کن (میکروفیلتر) روی بدنۀ آن می باشد و باعث می شود که هوای خروجی از دستگاه کاملاً خشک و بدون رطوبت باشد. در این خشک کن یک فیلتر برای تمیز کردن ذره های اضافی و آلایندۀ هوا و به دام انداختن میکرو ارگانیسم های موجود در آن نیز ساخته شده است و هیچ مدل آلودگی از کمپرسور باد به داخل دهان بیمار و بدن او تحت هیچ شرایطی منتقل نمی شود.

مسئلۀ دیگری که امکان دارد درباره بهترین کمپرسور دندانپزشکی موجب نگرانی شود، روغن موجود در هوا می باشد. کمپرسورها برای عمل کرد بهتر هر چند روز یک بار به روان کاری احتیاج دارند و این احتمال وجود دارد که روغن نیز وارد جریان هوا شود. بعضی از انواع کمپرسور مخصوص دندان پزشکی بدون روغن می باشند که به آنها کمپرسور اویل فری گفته می شود. و در بعضی دیگر از آن ها برای جلوگیری کردن از نشت روغن از سیستم های مخصوص سیلانت استفاده می شود. یکی دیگر از قابلیت های کمپرسور دندانپزشکی این می باشد که این توانایی وجود داردآن ها را به شکلی تولید کرد که وقت فعالیت کاملاً بی صدا شوند و در نتیجه بیمار با نشنیدن صدای موتور کمپرسور باد ، استرس کمتری را حس کند.

برخی از کمپرسورهای دندانپزشکی به علت طراحی خاص قابل حمل ونقل می باشند ودکتر این توانایی را دارد که دستگاه را به راحتی جابه جا کند. به شکل معمول کمپرسورهای دندان پزشکی به دلیل های بهداشتی به لوله های کوتاهی متصل می شوند. برای نمونه اگر قرار باشد یک کمپرسور بین دو اتاق درمانی قرار داده شود و به شکل هم زمان دو پزشک از آن استفاده کنند دسترسی به کمپرسور توسط لوله های کوتاهی از هر دو طرف امکان پذیر است. علت کوتاهی لوله ها در این دستگاه اصولا برای رعایت نکته های ایمنی و جلوگیری از رشد باکتری ها در میان لوله ها می باشد.

بهترین کمپرسور دندانپزشکی بیوتی

 • قابلیت اتصال پیدا کردن به 2 یونیت دندانپزشکی را دارد.
 • مجهز به موتور 1000 وات می باشد.
 • مخزن اپوکسی 50 لیتری باحداکثر فشار 10 بار را دارا است.
 • حجم هوادهی 100  لیتر در دقیقه در فشار 4 بار را دارا است
 • سیستم تهویه قوی دارد.
 • دارای نمایشگر فشار مخزن و شیر تخلیه می باشد.
 • استاندارد CE اروپا، ISO را دارا می باشد.

بهترین کمپرسور دندانپزشکی هیوندایی

کمپرسور بالا که از  بهترین کمپرسور دندانپزشکی  را شرکت معتبر هیوندای روانه بازار می کند. این محصول هم از کیفیت ساخت بالا برخوردار است و هم طراحی مناسبی را دارا می باشد. شرکت هیوندای این مدل را با نام «AC-5025» روانه بازار می‌کند. این کمپرسور هوا مخزنی با حجم 50 لیتر دارد که برای ذخیره‌ی هوای تحت فشار بسیار مناسب است. این دستگاه توانایی این را دارد که هوایی با حداکثر فشار 120 پی‌اس‌آی تولید کند و با کمک دو شیر خروجی، این جریان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

کاربر از طریق فشارسنجی که در مسیر شیر خروجی است، از میزان فشار هوای خروجی اطلاع پیدا می کند. این محصول توانی برابر 1800 وات دارد و توانایی این را دارد که در هر دقیقه هوایی معادل 200 لیتر تولید کند. این کمپرسور هوا وزن زیادی معادل 32 کیلوگرم دارد؛ اما با کمک چرخ‌هایی که زیر آن قرار دارند و دستگیره‌ی تعبیه‌شده روی دستگاه، جابه‌جایی آن کار سختی نیست. شرکت هیوندای از یک سوپاپ اطمینان برای این دستگاه استفاده کرده است که در صورت افزایش بیش از حد فشار، باز شده و فشار داخل مخزن را تعدیل می کند.

ویژگی های بهترین کمپرسور دندانپزشکی هیوندایی:

 • ولتاژ ورودی: 220 ولت
 • فشارسنج: دارد
 • شلنگ: ندارد
 • بهترین کمپرسور دندانپزشکی زیگر
 • ویژگی های این محصول:
 • سیستم بدون صدا و بدون روغن
 • دارای مخزن ۳۰ لیتری
 • رنگ طوسی روشن
 • دارای یک موتور ۵۵۰ وات
 • مناسب جهت تغذیه یک عدد یونیت
 • سرعت پر کردن مخزد ۶۰ لیتر در دقیقه
 • دارای فیوز اضطراری برق
 • یک سال گارانتی
 • تحت لیسانی آلمان مونتاژ چین

 

گروه تولید محتوا جهان دنتال

کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. ما در مجله جهان دنتال در تلاش هستیم برای شما محتوا های آموزشی و جدید ترین اخبار دنیای دنداپزشکی را فراهم و انتشار دهیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند

دیدگاه خود را بنویسید

عضویت در خبرنامه جهان دنتال

مطالب کدوم دسته برای شما جذاب تر هست؟

دسته بندی ها

راه های ارتباطی با ما

تلفن: 02166000106 و 02165010085