لایت کیور

لایت کیور چیست؟ انواع لایت کیور دندانپزشکی به چه صورت هستند؟ لایت کیورها از جمله ابزارهای مهم دندانپزشکی به شمار می روند که به واسطه آن ها می توان دندان های پوسیده را ترمیم نمود. بنابراین در خرید لایت کیور دندانپزشکی باید بسیار دقت کرد.

لایت کیور دندانپزشکی
امروزه با شیوع بالای خرابی دندان ها و پوسیده شدن آن ها افراد بسیاری جهت ترمیم نمودن این پوسیدگی ها به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند.
با توجه به نیازمندی هایی که در این راستا وجود دارند نمی توان تولید ابزارهای مختلف دندانپزشکی را نادیده گرفت و این امر برای لایت کیورها نیز صدق می کند.
این دسته از ابزارهای دندانپزشکی قابلیت های خاص خود را داشته و براساس ساختار خود از نورهای بنفش جهت ترمیم نمودن دندان ها استفاده می کند.
چنین تعریفی از لایت کیور نشان دهنده میزان اهمیت بالای آن است بنابراین لازم است هنگام خرید نیز نکات مهمی را رعایت نمود تا در ادامه با مشکلات متعددی مواجه نشوید.
در اینجا ممکن است با این پرسش که برای خرید تجهیزات دندانپزشکی لازم است چه نکاتی را رعایت نماییم مواجه شوید که جهت دریافت پاسخ مناسب برای این پرسش توصیه داریم تا انتها ما را همراهی کنید.

لایت کیور دندانپزشکی چیست ؟
تجهیزات دندانپزشکی انواع مختلفی داشته و دارای دسته بندی های خاصی هستند. لایت کیورها نیز در همین دسته بندی قرار داشته و به عنوان یکی از ابزارهای مهم دندانپزشکی شناخته می شوند. این ابزارها قابلیت های لازم را برای ترمیم نمودن دندان ها را دارند و اساس کار آن ها به این صورت است که مواد ترمیمی دندان ها را سفت می کنند.
نورهای بنفش از جمله اشعه هایی به شمار می روند که در ساختار لایت کیورها قابل مشاهده بوده و در واقع به واسطه این نورها عمل سفت نمودن مواد ترمیمی صورت می پذیرند.
از دیگر مطالبی که لازم است درباره این ابزارها بدانید باید به رقابت لایت کیور یا آمالگاماتورها اشاره نمود که اهمیت بسیار بالایی دارد. وظیفه آمالگاماتورها نیز ترمیم نمودن دندان های پوسیده است.

انواع مختلف لایت کیور دندانپزشکی
معمولا لایت کیور دارای در دو نوع موجود بوده و این مدل ها نیز ساختارهای خاص خود را دارد.
در حال حاضر شما می توانید نمونه های تولید شده بسیاری از لایت کیورهای هالوژنی و LED را در سطح بازار مشاهده نموده و برحسب نیاز خود هرکدام را تهیه و در کلینیک های دندانپزشکی خود مورد استفاده قرار دهید.
علاوه بر این لازم است بدانید دستگاه های لایت کیور به دو دسته بی سیم و با سیم نیز تقسیم می شوند که برای استفاده از مدل های بی سیم باید دستگاه را شارژ نمایید.

لایت کیورهای LED
لایت کیورهای LED از میزان محبوبیت بیشتری نسبت به انواع هالوژنی برخوردار هستند و همین امر موجب شده است تا به راحتی متوجه گستردگی بالای آن شوید.
البته نمی توان دلایل این محبوبیت را نیز نادیده گرفت و به طور کلی باید بدانید این ابزارهای دنداپزشکی به دلایل زیر محبوبیت بیشتری دارند.

دلایل محبوبیت لایت کیور دندانپزشکی LED نسبت به هالوژن
همان گونه که بیان نمودیم دلایل خاصی موجب برتری لایت کیورهای LED نسبت به هالوژن شده اند که از مهم ترین آن ها می توان موارد زیر را نام برد.

شما هنگام استفاده از لایت کیورهای LED نیازی به سیستم های خنک کننده نخواهید داشت .
میزان گرمای مدل های هالوژن نسبت به LED بیشتر است.
میزان شدت نور هالوژن نسبت به مدل های LED بالاتر است.

در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها می تواند به شما در خرید لایت کیور دندانپزشکی کمک های شایانی نموده و در انتها شما را صاحب محصولی کاملا مطابق با نیازهایتان نماید.

کاربردهای لایت کیور دندانپزشکی
با توجه به رشد روزافزون استفاده از کامپوزیت ها برای ترمیم نمودن دندان ها لایت کیورهای دندانپزشکی نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.
این ابزارهای دندانپزشکی قدرت بسیار بالایی برای ترمیم نمودن پوسیدگی و یا پر نمودن فضاهای بین دندانی داشته و به این طریق می توانند به پزشکان کمک های شایانی نمایند.
ساختار کامپوزیت ها به گونه ای است که نرم بوده و برای استفاده لازم است ابتدا سخت شوند اما این سفت نمودن مواد ترمیمی را به چه صورت باید انجام داد ؟
لایت کیورها در این زمینه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و می تواند سطح سرعت العمل این پزشکان را افزایش دهند.
علاوه بر این دلایل دیگری نیز وجود دارند که موجب شده اند تا این دسته از ابزارهای پزشکی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گیرند.

اهمیت استفاده از لایت کیور دندانپزشکی
از دیگر دلایل استفاده از این لایت کیورها می توان موارد زیر را نام برد که هرکدام اهمیت بسیار بالایی در علم پزشکی دارند.
زمانی که نور بنفش به طور کامل و یک دست به دندان های پوسیده نرسد دندان ترمیم شده استحکام لازم را نداشته و نمی توانند در برابر عامل های آسیب رسان نیز مقاومت چندانی از خود نشان دهند.
در چنین شرایطی استفاده از لایت کیور دندانپزشکی اهمیت بسیار بالایی می یابد زیرا این ابزارها قادرند تا نورهای بنفش را به اندازه لازم به دندان های شما برسانند.
شما با خرید لایت کیور دندانپزشکی این توانایی را می یابید تا پلیمریزاسیون هایی کامل را بر روی دندان ها انجام دهید. این امر اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا هرگونه سهل انگاری در آن می تواند جذب آب را افزایش داده و میزان سختی کامپوزیت ها را کاهش دهد.

کاربرد نورهای فرابنفش در دستگاه لایت کیور
در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا اشاره ای به کاربرد نورهای بنفش مورد استفاده در لایت کیورهای دندانپزشکی داشته باشیم که امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.
لازم به ذکر است این نورها تنها در علم دندانپزشکی کاربرد ندارند و شما می توانید استفاده گسترده از آن ها را در بخش های دیگری نیز شاهد باشید و این امر به دلیل قابلیت های بی نظیر اشعه های بنفش در درمان بیماری ها است.
به طور کلی نورهای بنفش این قابلیت را دارند تا ساختار میکروب ها را تخریب نموده و روند درمانی بهتری را برای بیماران رقم بزنند این نورها در دستگاه های لایت کیور نیز می توانند ساختار مواد ترمیمی را تغییر داده و آن ها را سفت و سخت کنند.

خرید لایت کیور دندانپزشکی
خرید لایت کیود دندانپزشکی نیاز به در نظر گرفتن یک مجموعه نکات و کسب اگاهی لازم دارد و باید بدانید عامل های بسیاری می توانند شرایط خرید را برای شما تغییر دهند.
از مهم ترین عامل های اثرگذار می توان به قیمت دستگاه لایت کیور ، توان خروجی ، طراحی و آرگونومی دستگاه ، طول موج خرجی ، طول عمر باطری و خدمات و پشتیبانی اشاره نمود که هر کدام اهمیت خاص خود را دارند.

اثر قیمت دستگاه لایت کیور در خرید
به عنوان اولین عامل قصد داریم تا به تشریح قیمت خرید تجهیزات دندانپزشکی از جمله لایت کیورها بپردازیم. به طور کلی برای تجربه خریدی راحت و آگاهانه لازم است حتما نسبت به قیمت این دستگاه ها اطلاعات موردنیاز را کسب نموده و براساس میزان بودجه خود تصمیم گیرید.

در این زمینه توصیه داریم حتما معیارهای خود را مورد بررسی قرار داده و بر این مبنا دستگاه موردنیاز خود را تهیه کنید.

میزان توان خروجی
دومین عاملی که لازم است هنگام خرید لایت کیور دندانپزشکی مورد بررسی قرار گیرد میزان توان خروجی این دستگاه ها است.
این توان یکی از مهم ترین فاکتورها جهت انتخاب این دستگاه ها به شمار می رود بنابراین نباید آن را نادیده گرفت.
اگر بخواهیم اشاره ای به توان معمول دستگاه های موجود در بازار داشته باشیم لازم است بدانید این دستگاه توانی حدود 1000 میلی وات را دارا بوده و قادرند تا مجموعه نیازمندی های شما را به خوبی برآورده سازند.
میزان طول موج خروجی
لایت کیورهایی که از نوع هالوژن تولید و به بازار عرضه می شوند میزان طول موج گسترده تری داشته و می توانند پوشش دهی بهتری را برای شما رقم بزنند.
در مقابل این لایت کیورها دستگاه هایی که برای ترمیم نمودن از نورهای LED استفاده می نمودند طول موج آن ها متمرکز بوده و ساختاری متفاوت نمونه های هالوژنی را دارا هستند.
در این راستا لازم است دستگاهی را انتخاب کنید که لایت کیوری صحیح را برای شما انجام داده و شرایطی مناسب را برای شما رقم بزند.
اثرات آرگونومی و کیفیت ساخت
هنگام خرید لایت کیور دندانپزشکی باید توجه داشته باشید که این دستگاه ها از ساختار مناسبی بهره مند باشند. ممکن است با خود بپرسید که این طراحی ها به صورت هستند ؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یک لایت کیور مناسب و کاربردی باید به راحتی در دستان شما قرار گرفته و هنگام استفاده نیز شما را با مشکلات متعددی همچون عدم دسترسی به دکمه های کنترل کننده مواجه نسازد.
میزان طول عمر باطری
در این راستا توصیه داریم حتما دستگاهی را انتخاب کنید که طول عمر و ظرفیت باطری آن بالا بوده و بتواند به خوبی نیازهای شما را براورده سازد.
علاوه بر این یک دستگاه مناسب نیاز به میزان شارژ کمتری در طی روز داشته و می تواند به صورت بی سیم نیز به شما کمک کند.
خدمات پس از فروش و پشتیبانی
در انتها لازم است برای خرید تجهیزات دندانپزشکی حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید.
این مراکز علاوه بر عرضه محصولاتی باکیفیت ، خدمات فروش و پشتیبانی بسیار عالی را نیز برای شما در نظر گرفته اند که به واسطه آن ها می توانید خریدی بهتر و امن تر را تجربه کنید.