دسته بندی محصولات

راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی

دنیای امروز، دنیای پیشرفت است که در زمینه های مختلف شاهد رشد صنایع و رشته های مختلف هستیم. حال اینکه رشته های پزشکی نیز جزو حوزه هایی هستند که شاهد رشد فراوان آن بوده ایم. در این میان دندانپزشکی، رشد بسیاری داشته و امروزه از روش ها و تجهیزات بسیار پیشرفته ای در زمینه های مختلف جهت ترمیم دندان ها استفاده می‌کنند.‌ این روش جزو یکی از بهترین روش های به روز سریع و دقیق جهت تشخیص مشکلات دهان و دندان از جمله آبسه دندان، پوسیدگی و …‌ می‌باشد. بنابراین مطالعه راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی بسیار مهم است.

راهنمای استفاده از سنسور داخل دهانی

کاربرد سنسور داخل دهانی

با توجه به ترمیم دهان و دندان از تجهیزات و دستگاه های بسیار مختلفی استفاده می‌کنند و یکی از این دستگاه های بسیار پیشرفته شامل دستگاه رادیوگرافی است. حال اینکه این دستگاه جهت دو روش داخل دهانی و خارج دهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال اینکه جهت استفاده از سنسور داخل دهانی از رادیوگرافی داخل دهانی استفاده می‌کنند.

در گذشته با استفاده از روش اشعه ایکس بیماران هم هزینه های بسیار زیادی را متحمل می‌شدند و هم اینکه این اشعه بسیار مضر بود؛ اما این روش سنسور داخلی دهانی هم هزینه ها کاهش پیدا کرده و هم خسارت های احتمالی کاهش پیدا می‌کند. در واقع این دستگاه مجهز به دوربین های بسیار پیشرفته می‌باشد.

حال شاید بپرسید چرا سنسور داخل دهانی؟ قطعا کسب نتایج سریع، دقت بالینی بسیار زیاد، افزایش گزینه های تشخیص، قابلیت ذخیره و نگهداری اطلاعات، سهولت ترمیم بافت های آسیب دیده و کاهش هزینه های مالی و… باعث محبوبیت استفاده از این دستگاه می‌شود. البته استفاده درست از این دستگاه نیز شرط و لازمه کیفیت انجام کار است که به همین منظور باید با راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی به خوبی آشنا شوید.

 

راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی

سنسور داخل دهانی، عملیاتی است که طی آن تمامی رسوبات دهانی، عفونت و … از بین می‌روند و می‌توان حتی ریشه دندان را با وضوح کاملی مشاهده نمود. سنسور داخل دهانی را با نام سنسور RVG دندانپزشکی نیز می‌شناسند. حال اینکه قبل از هر گونه اقدامی بایستی به خوبی با راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی آشنا شوید.

این سنسور از دو بخش فعال و غیر فعال تشکیل می‌شود و جهت گرفتن عکس بایستی از قسمت فعال سنسور استفاده کنید. در این قسمت، بافت های مورد نظر دهان و دندان در معرض اشعه X قرار خواهد گرفت و در این هنگام نور مورد نظری که انعکاس شده با کمک سنسور ضبط خواهد شد. در نتیجه تصاویر ضبط شده مورد پردازش قرار می‌گیرد و با کمک مبدل های آنالوگ، به داده های دیجیتال تبدیل می‌گردد.

حال اینکه در این هنگام تمامی این داده های دیجیتالی به کامپیوتر ارسال خواهند شد و پزشکان می‌توانند اسکن را مشاهده نمایند. توجه داشته باشید که اتصالات کابل ها به سنسور، در قسمت غیرفعال واقع می‌گردد. اما توجه داشته باشید که شما جهت استفاده با تجهیزات دندانپزشکی بایستی شما با راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی آشنا شوید.

 

مهم ترین نکات و راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی

 

توجه داشته باشید که تمامی تجهیزات پزشکی اعم از دستگاه رادیوگرافی، همگی بر اساس عام روز به تولید رسیده اند و پیچیدگی های خاص خود را دارد؛ پس استفاده از این دستگاه نیاز به تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد.

 

مطلب پیشنهادی: نگهداری از سنسور RVG دندانپزشکی

1.نکته اول

دستگاه از دو قسمت فعال و غیر فعال تشکیل می‌شود و اما زمانی که شما از قسمت غیر فعال سنسور که در معرض اشعه X قرار می‌گیرد، استفاده می‌کنید هیچگونه تصویر بر صفحه ظاهر نخواهد شد.

 

2.نکته دوم

در دستگاه های رادیوگرافی و سنسور داخل دهانی جابجایی تصاویر به رایانه با کمک کابل USB انجام می‌شود؛ پی بایستی حتما کابل USB به پشت کامپیوتر متصل گردد.

 

3.نکته سوم

مهمترین نکته در استفاده از سنسور داخل دهانی شامل توجه به قسمت های ویژه دستگاه چون ژنراتورها می‌باشد. چرا که ژنراتورهای اشعه ایکس بایستی ما بین 60 تا 70 کیلو ولت فعالیت داشته باشد.

راهنمای استفاده از سنسور داخل دهانی

4.نکته چهارم

برای کار با این سنسور به ولتاژها نیز دقت داشته باشید که برای این سنسورها بایستی ژنراتورهایی با ولتاژ کمتر از 60kV، سازگار نخواهند بود.

در سنسور داخل دهانی چنانچه تصاویر به دست آمده بسیار تاریک باشند، بایستی مدت زمان قرار گیری در معرض را کاهش دهید. حال اگر تصاویر غلیظ باشند، بایستی در این هنگام مدت زمان قرار گرفتن در معرض را افزایش دهیم. توجه داشته باشید که نوع ژنراتور اشعه ایکس قطعا کیفیت تصاویر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

5.نکته پنجم

راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی شامل شناخت برنامه های مختلف دستگاه و آشنایی با کارآیی آن ها می‌باشد. توجه داشته باشید که تمامی انواع برنامه های این دستگاه، در سه اندازه مختلف 0، 1 و 2 در دسترس خواهد بود.
این دستگاه را می‌توان برای انواع بیماری های مختلف دهان و دندان مورد استفاده قرار داد، قطعا نوع کارآیی دستگاه جهت انجام عملیات های مختلف، متفاوت خواهد بود.

 

مطلب پیشنهادی: بهترین اتوکلاو دندانپزشکی

نکته آخر

این دستگاه در انواع مختلفی توسط شر‌کت های گوناگونی به تولید می‌رسند و قطعا هر مدل برخی مشخصات و مزایای خاصی خواهد داشت که بایستی این موارد را به عنوان راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی مورد توجه قرار دهید.

 

راهنمای خرید از سنسور داخل دهانی

 

حال که با راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی آشنا شدید بهتر است با نکات بسیار مهم خرید سنسور RVG دندانپزشکی نیز آشنا شوید.

 1. در قدم اول به مدل دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که این دستگاه در دو مدل سنسور داخل دهانی و خارج دهانی به تولید می‌رسد.
 2. نوع برند دستگاه را مورد توجه قرار دهید. چرا که تجهیزات سنسور داخل دهانی توسط انواع شرکت های بسیار مختلفی با برندهای بسیار مختلفی به تولید می‌رسد. حال اینکه هر برند قطعا مشخصات و کیفیت های مختلفی نیز خواهند داشت.
 3. کیفیت دستگاه تولید شده را نیز مورد توجه قرار دهید. چرا که در بازار هزاران مدل و طرح از انواع دستگاه ها و تجهیزات دندان پزشکی وجود دارد. حال اینکه قطعا با توجه به نوع کیفیت مواد اولیه، کیفیت دستگاه نیز متغیر خواهد بود‌.
 4. قدرت موتور و سرعت چرخش دستگاه نیز جزو پارامترهایی هستند که بایستی به شدت مورد توجه قرار بگیرند.
 5. به دفترچه نکات و راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی توجه کنید و سعی کنید حتما این دفترچه را با دقت بالایی دقت نمایید.
 6. توجه داشته باشید که لایه‌ سنتیلاتور دستگاه بایستی حتما از جنس آلیاژ CSI باشد؛ چرا که این جنس لایه آلیاژی باعث کمتر شدن میزان اشعه ایکس تابیده شده می‌شود‌.

 

نکات دیگر

 1. توجه به وجود تراشه‌ CMOS به منظور پردازش کمتر و کاهش میزان مصرف انرژی پایین‌ که قطعا کیفیت تصویر را نیز بالاتر می‌برد.
 2. توجه به وجود لایه‌ فایبراپتیک که این لایه با کیفیت و کاربردی که به منظور مهار اشعه‌ ایکس و همچنین حفظ برد الکترونیک از آسیب به کار به کار می‌رود.
 3. توجه به وجود لایه‌ آنتی شک به منظور حفاظت سنسور از ضربه‌ اتفاقی که در کیفیت کاربرد دستگاه بسیار تاثیرگذار می‌باشد.
 4. نورد اهمیت قرار دادن سنجش کیفیت تصویر و همچنین بررسی کردن میزان لاین پر سنسور که جزو اطلاعات دفترچه کاتالوگ ثبت شده است.
 5. توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش که جزو مهمترین پارامترهای مهم خرید به شمار می‌رود.

 

خرید تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی، یکی از انواع تجهیزات و لوازمی هستند که آن ها را جهت استفاده های ضروری به کار نی برند. حال اینکه برخی از این تجهیزات همانند دهان شویه، مسواک و … جهت استفاده نیاز به تخصص ندارند. اما برای استفاده دستگاه هایی چون دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی که جهت ترمیم دندان هستند، بایستی تخصص و مهارت کافی داشته باشید.

راهنمای استفاده از سنسور داخل دهانی

از طرفی این دستگاه ها تنها مختص استفاده برای دندانپزشکی ها هستند و تنها پزشکان می‌توانند با تخصصی که دارند از آن ها استفاده نمایند. اما کیفیت دستگاه های سنسور داخل دهانی نیز شرط کیفیت انجام کار می‌باشد. پس جهت انتخاب و یا خرید تجهیزات دندانپزشکی بایستی به مراکز مطرح و معتبری چون تجهیزات دندانپزشکی جهان دنتال مراجعه کنید. البته که امروزه خرید سنسور دندانپزشکی به صورت اینترنتی انجام می‌شود. اما قبل از خرید، بایستی حتما با راهنمای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی آشنا شوید.

گروه تولید محتوا جهان دنتال

کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. ما در مجله جهان دنتال در تلاش هستیم برای شما محتوا های آموزشی و جدید ترین اخبار دنیای دنداپزشکی را فراهم و انتشار دهیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند

دیدگاه خود را بنویسید

عضویت در خبرنامه جهان دنتال

مطالب کدوم دسته برای شما جذاب تر هست؟

دسته بندی ها

راه های ارتباطی با ما

تلفن: 02166000106 و 02165010085