دسته بندی محصولات

11 راه برای سالم نگه داشتن دندان ها

11 راه برای سالم نگه داشتن دندان ها

از دندان های خود مراقبت کنید

دستیابی به دندان های سالم به یک عمر مراقبت نیاز دارد. حتی اگر به شما گفته شده است که دندان های خوبی دارید ، بسیار مهم است که هر روز برای مراقبت از آنها و جلوگیری از مشکلات گام های درست بردارید. این مراقبت شامل تهیه محصولات مراقبت از دهان و دندان و همچنین مراقب عادت های روزمره  بودن است.

 

1. بدون مسواک زدن به رختخواب نروید.

توصیه کلی مسواک زدن حداقل دو بار در روز است. هنوز هم بسیاری از ما از مسواک زدن شبانه خود غافل می شویم. اما مسواک زدن قبل از خواب میکروب ها و پلاک های جمع شده در طول روز را از بین می برد.

 

2.  به درستی مسواک بزنید.

نحوه مسواک زدن مهم است. در واقع مسواک زدن ضعیف تقریباً مسواک زدن نیست. وقت بیشتری را اختصاص دهید. مسواک را با حرکات آرام و دورانی حرکت دهید تا پلاک پاک شود. پلاک برداشته نشده می تواند سفت شود و منجر به  التهاب لثه و بیماری زودرس لثه شود.

 

3. از زبان خود غافل نشوید.

پلاک همچنین می تواند روی زبان شما ایجاد شود. این نه تنها می تواند به بوی بد دهان منجر شود ، بلکه می تواند به سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان منجر شود. هر بار که مسواک می زنید به آرامی زبان خود را مسواک بزنید.

 

4- از خمیر دندانهای حاوی فلوراید استفاده کنید.

وقتی نوبت به خمیر دندان می رسد ، عناصر مهم دیگری برای جستجوی قدرت و طعم دهنده های سفید وجود دارد. فرقی نمی کند کدام نوع را انتخاب کنید ، مطمئن شوید حاوی فلوراید است.

در حالی که فلوراید مورد توجه افرادی قرار گرفته است که نگران تأثیر آن بر سایر حوزه های بهداشتی هستند ، این ماده همچنان یک پایه اصلی در سلامت دهان و سالم نگه داشتن دندان ها است. این بدان دلیل است که فلوراید  از پوسیدگی دندان دفاع می کند. این ماده با مبارزه با میکروب هایی که منجر به پوسیدگی می شوند و همچنین ایجاد یک مانع محافظتی برای دندان های شما کار می کند.

 

مطلب پیشنهادی: کاربرد های کاذب و حقیقی لیزر در دندان پزشکی

 

5- نخ دندان را به اندازه مسواک زدن مهم بدانید.

بسیاری از افرادی که مرتبا مسواک می زنند از نخ دندان استفاده نمی کنند. جاناتان شوارتز می گوید: “استفاده از نخ دندان فقط برای بدست آوردن آن تکه های کوچک غذای چینی یا کلم بروکلی نیست که ممکن است بین دندان های شما گیر کنند. این واقعا راهی برای تحریک لثه ، کاهش پلاک و کمک به کاهش التهاب در منطقه است.”

11 راه برای سالم نگه داشتن دندان ها

نخ دندان کشیدن یک بار در روز معمولاً برای استفاده از این فواید کافی است.

 

6. اجازه ندهید مشکلات نخ دندان شما را متوقف کند.

استفاده از نخ دندان می تواند به خصوص برای کودکان خردسال و افراد مسن مبتلا به آرتروز دشوار باشد. به جای تسلیم شدن ، به دنبال ابزاری باشید که بتوانند به شما کمک کنند تا دندان های خود را با نخ دندان بکشید.

 

7. از دهان شویه استفاده کنید.

تبلیغات باعث می شود دهان شویه برای سلامتی دهان و دندان ضروری باشد. اما بسیاری از مردم از این محصول صرف نظر می کنند زیرا نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند. شوارتز می گوید دهانشویه به سه روش کمک می کند: میزان اسید دهان را کاهش می دهد ، مناطق مسواک زدن در لثه و اطراف آن را تمیز می کند و دندان ها را دوباره معدنی می کند. وی توضیح می دهد: “دهانشویه ها به عنوان ابزاری کمکی برای کمک به تعادل همه چیز مفید هستند.” “من فکر می کنم در کودکان و افراد مسن ، جایی که توانایی مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ایده آل نیست ، یک دهان شویه مخصوص مفید است.”

به توصیه های پزشک درمورد دهان شویه عمل کنید. برای دندان های حساس و کودکان از دهان شویه های خاص استفاده کنید.

 

8- آب بیشتری بنوشید.

آب همچنان بهترین نوشیدنی برای سلامت کلی شما است. از جمله سلامت دهان و سالم نگه داشتن دندان ها. همچنین به طور معمول،نوشیدن آب بعد از هر وعده غذایی را توصیه می کنند. این می تواند به شما کمک کند برخی از تأثیرات منفی غذاهای چسبناک و اسیدی و نوشیدنی های موجود در بین برس ها را بشویید.

 

9. میوه و سبزیجات ترد بخورید.

غذاهای آماده مناسب هستند ، اما وقتی صحبت از سالم نگه داشتن دندان های شما می شود بهتر است آن را فراموش کنید. خوردن محصولات ترد و تازه نه تنها حاوی فیبر سالم تری هستند ، بلکه بهترین انتخاب برای دندان های شما نیز است. شوارتز می گوید: “من به والدین می گویم که بچه هایشان را در سنین پایین تر کم  غذا خوردن خوردن و جویدن زیاد آماده کنند.” “بنابراین سعی کنید از چیزهای فراوری شده اجتناب کنید.”

 

10. غذاهای شیرین و اسیدی را محدود کنید.

در نهایت ، قند در دهان به اسید تبدیل می شود که می تواند مینای دندان های شما را از بین ببرد. این اسیدها همان مواردی هستند که منجر به ایجاد حفره می شوند. میوه ها ، چای ها و قهوه های اسیدی همچنین می توانند مینای دندان را خراب کنند. اگرچه لزوماً نباید از چنین غذاهایی به طور کامل اجتناب کنید ، اما هوشیاری برای شما ضرری ندارد.

 

11. حداقل سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

عادتهای روزمره خود برای سلامتی دهان و  سالم نگه داشتن دندان های شما بسیار مهم است. هنوز هم ، حتی باتجربه ترین برس ها و نخ دندان کش ها نیز باید مرتباً به دندانپزشک مراجعه کنند. حداقل باید سالانه دو بار برای دندان تمیز و معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. نه تنها یک دندانپزشک می تواند حساب را برداشته و به دنبال حفره ها بگردد ، بلکه قادر خواهد بود موارد احتمالی را تشخیص داده و راه حل های درمانی را ارائه دهد.

برخی از شرکت های بیمه دندانپزشکی حتی معاینات مکرر دندانپزشکی را نیز تحت پوشش قرار می دهند. اگر این مورد شماست ، از آن استفاده کنید. انجام این کار به ویژه در مواردی که سابقه مشکلات دندانی مانند التهاب لثه یا حفره های مکرر دارید بسیار مفید است.

گروه تولید محتوا جهان دنتال

کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. ما در مجله جهان دنتال در تلاش هستیم برای شما محتوا های آموزشی و جدید ترین اخبار دنیای دنداپزشکی را فراهم و انتشار دهیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند

دیدگاه خود را بنویسید

عضویت در خبرنامه جهان دنتال

مطالب کدوم دسته برای شما جذاب تر هست؟

دسته بندی ها

راه های ارتباطی با ما

تلفن: 02166000106 و 02165010085