دسته بندی محصولات

بهترین rvg

بهترین rvg

این نوع رادیوگرافی به وسیله بهترین rvg های دنیا خیلی پیشرفته می باشد و قابلیت عکسبرداری را به شکل دیجیتالی و با یک دهم میزان اشعه است.  تصاویری شفاف و دقیق در کمتر از 3 ثانیه بر روی کامپیوتر آماده و قابل چاپ است و نیازی به کلیشه های قدیمی نیست.

سیستم نرم افزاری خیلی پیشرفته و قوی با دسترسی آسان به همه ابزارهای موردنیاز جهت هر گونه تغییر و تصحیح، امکان آنالیز تصویرها را در بزرگنمایی مناسب و دل خواه در اختیار دندان پزشک قرار می دهد. سیستم مونیتورینگ همه رادیوگرافی ها به صورت شبکه بر روی یونیت های کلینیک نصب شده است و دسترسی به آن از همه مونیتورها امکان پذیر می باشد. به علاوه آن امکان داشتن کپی در آرشیو از همه فایل های ایجاد شده به صورت دیجیتالی بر روی کامپیوتر و همین شکل نسخه چاپ شده آن وجود دارد.

طراحی ویژه این دستگاه باعث جلوگیری از به وجود آمدن آسیب به دهان بیمار در زمان قرارگیری داخل دهان شده و آسان شدن پوزیشنینگ را به همراه خواهد داشت بهترینRVGمخفف‌ رادیوویزوگرافی‌  (Radio viso graphy)  است‌. تکنیک‌  RVG  یک‌ روش‌ نسبتاً جدید در تصویر برداری‌ دندان‌ است و بیشتر وقت ها در مطب دندانپزشکی همراه با نرم افزار دندانپزشکی استفاده می گرددکه‌ نیاز به‌ فیلم‌ رادیوگرافی‌ و ظهور وثبوت‌ را از بین‌ می‌برد.

این‌ سیستم‌ بر روی‌ دستگاه های‌ رادیوگرافی‌ که‌ دارای‌ دکمه RVG بوده‌ و یا می‌توان‌ به صورت‌ دستی‌ زمان‌ تابش‌ آن ها را تا 01/0 ثانیه‌ کم‌ کرد کاربرد دارد. از فواید‌ مهم‌  بهترینRVG  این‌ است‌ که‌ دُز اشعه‌ حدود 75 الی‌ 80 درصد در این‌ روش‌ پایین‌ آمده و در اصل خطر اشعه‌  X  در این‌ سیستم‌ تقریباً وجود ندارد.

بهترین RVG از یک‌ سنسور که‌ در ‌ دهان‌ بیمار قرار می‌گیرد تشکیل‌ شده‌ است‌ به شکلی که سطح‌ حساس‌ آن‌ در مقابل‌ کن‌ رادیوگرافی‌ باشد. این‌ سنسور همان‌ نقش‌ فیلم‌ را ایفاء کرده‌ است و با تاباندن‌ اشعه‌ این‌ سنسور تصویر را دقیقا بعد از روی‌ کامپیوتری‌ که‌ به‌ آن‌ اتصال دارد منتقل‌ می‌کند.

سنسور از اندازه های مختلف برای تناسب داشتن با اندازه دهان  اشخاص مختلف طراحی شده است. تمام مرحله های پردازش‌ تصویر به وسیله‌ نرم‌افزار مخصوصی‌ که‌ قبل‌ از نصب‌ دستگاه‌ در کامپیوتر نصب‌ می شود صورت‌ می‌گیرد.  و البته درایور این نرم افزار این توانایی را دارد که با یکی از نرم افزار های پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد  از کارهای‌ مختلفی‌ که‌ با این‌ نرم‌افزار و نرم افزار دندانپزشکی بر روی‌ تصویر گرفته‌ شده‌ می‌توان‌ انجام‌ داد به‌ موارد زیر می‌توان‌ اشاره‌ کرد

1ـ ساخت پرونده برای افرادی که بیماری دارند

2ـ امکان‌ اندازه‌گیری‌ کانال ها و بعد های مختلف‌ بر روی‌ تصویر

3ـ امکان‌ رنگ‌آمیزی‌ کردن تصویرها

4ـ شناسائی‌ دقیق‌ عارضه‌هایی که‌ روی‌ تصویر وجود دارد

5ـ سه‌ بعدی‌ سازی‌ تصویرها

6ـ اندازه‌گیری‌ زاویه های مختلف‌ بر روی‌ تصویر

7ـ امکان‌ بزرگنمائی‌ تصویر جهت‌ مشاهدة‌ بهتر آن‌

8ـ اعمال‌ فیلترهای‌  boost  و  high pass filter  جهت‌ شارپ‌ نمودن‌ و آشکارسازی‌ لبه‌های‌ تصویر

9ـ امکان‌ چرخش‌  (Rotation)  و معکوس‌ سازی‌  (Inversion) تصویر  سیستم استفاده از rvg

در نرم افزار های پزشکی و نرم افزار دندانپزشکی شرکت جهان دنتال که بهترین rvgپیاده سازی شده است، و از این قابلیت میتوانید استفاده کنید.  باید توجه داشته باشید که سنسور در مقابل‌ تابش‌ اشعة‌ زیاد کاملاً حساس‌ است و امکان دارد آسیب‌ ببیند. سنسور ذکر شده که از بهترین rvg های دنیاست این توانایی را دارد در حالت های مختلفی مثل پانورکس، سفالومتری و رادیوگرافی تک دندان استفاده کرد. با توجه به احتمال آلودگی سنسور در دهان حتما” باید از روکش های مخصوصی که در داخل بسته بندی دستگاه وجود دارد استفاده کرد.

سنسور آروی جی فونا

Digital Imaging یا تصویربرداری دیجیتال به روشی می گویند که به جای فیلم رادیوگرافی از یک سنسور حساس به اشعه ایکس مثل بهترین rvg ها استفاده می شود. از خوبی های این سنسورها در تجهیزات دندانپزشکی در مقایسه با فیلم رادیوگرافی می توان موارد زیر را نام برد:

میزان تابش اشعه ایکس در این نوع عکس برداری تا ۸۰ درصد نسبت به فیلم رادیوگرافی کم ترشده است. پس این نوع تصویربرداری برای زن های باردار و کودکان که نسبت به اشعه حساسیت زیاد تری دارند خیلی مفید می باشد.

کاهش زمان ظاهر شدن عکس (حدود ۸ ثانیه) و امکان مشاهده کردن آن در مانیتور.

نبود نیاز به استفاده از مواد خطرناک که در ظهور و ثبوت فیلم های قدیمی استفاده می شود.

امکان تهیه بی نهایت کپی ازعکس گرفته شده از بیمار برای نگهداری در مطب یا ارسال برای بیمار و یا بیمه های دندانپزشکی

نرم افزار ویرایش عکس که همراه سنسور به دندانپزشک تقدیم می شود، قابلیت های خیلی ویژه ای داراست که نیاز دندانپزشک به عکس برداری دوباره به دلیل نظیر Over expose  یا Under expose شدن و یا تاری عکس را برطرف می کند. از قابلیت های این نرم افزار می توان به مورد های زیر اشاره کرد:

 • امکان پرونده سازی برای بیمار
 • امکان اندازه گیری طول کانال ها برای درمان ریشه و اندازه های مورد نیاز برای ایمپلنت
 • شناسایی دقیق پوسیدگی از روی تصاویر
 • امکان رنگی سازی تصاویر
 • امکان ۳ بعدی کردن تصویر
 • امکان اندازه گیری زوایای مختلف از روی تصویر
 • امکان بزرگ نمایی تصاویر جهت دید بهتر
 • امکان اعمال فیلترهای مختلف برای درمانهایی نظیر ترمیم ریشه و پریو
 • امکان تنظیم نور و کنتراست تصویر برای دید بهتر
 • امکان اعمال چرخش و معکوس سازی ( inversion ) تصویر

ویژگی های بهترین rvg  بازار یعنی آروی جی فونا

 • تکنولوژی CMOS
 • ضخامت ۶,۴ میلیمتر
 • دارای باکس ارتباطی با سنسور
 • کابل قابل تعویض سنسور
 • سایزهای موجود
 • سایز ۰ با ابعاد ۲۲ * ۳۱ میلیمتر برای عکس برداری عمومی
 • سایز ۱ با ابعاد ۲۴ * ۳۷ میلیمتر برای عکس برداری عمومی
 • سایز ۲ با ابعاد ۳۰ * ۴۳ میلیمتر برای عکس برداری Bitewing  و تصاویری که نیاز به سطح بیشتری دارند
 • کیفیت تصاویرعالی

بهترین rvg  مثل rvg  فونا سنسوری از نوع CMOS می باشد. مهندسان شرکت فونا همه تلاش خودشان را در جهت ساخت سنسوری با میزان نویز خیلی پایین، رزولوشن بسیار بالا و شارپنس بالا انجام داده اند تا شما  عزیزان را در تشخیص دادن سریع و صحیح یاری کنند. به شکلی که حتی کوچک ترین جزییات عکس برای شما کاملا واضح به نظر بیاید.

 • کشور سازنده ایتالیا می باشد.
 • نوع اتصال سنسور USB 3.0 است.
 • طول کابل 1.8+5 متر است.
 • نوع سنسور APS CMOS sensor است.
 • رزولوشن آن 17 خط بر میلیمتر واقعی است.
 • زمان نمایش تصویر 3 ثانیه است.
 • نسبت سیگنال به نویز 120:1 است.
 • سایز سنسور: سایز0: 31*22 / سایز1: 37*24 / سایز2: 43*30 mm
 • نرم افزار ویرایش تصویر قدرتمند و پیشرفته با قابلیت ارتقاء دارد.
 • سیستم عامل مورد نیاز این سنسور
 • Windows XP SP3 32Bits
 • Windows Vista
 • Windows 7
 • صفحه نمایش با کیفیت بالا 768*1024 است.
 • دارای قابلیت استفاده از سیستم Plug&Play جهت صرفه جویی در وقت و
 • همچنین دارای یک کابل اضافه می باشد.
 • تغذیه و توان برابر با DC 5 V است.

سنسور آر وی جی کداک

سنسور آر وی جی Kodak  که از بهترین rvg  های دنیاست مدل 142 از تجهیزات تصویر برداری مطب دندانپزشکی ساخت کشور فرانسه می باشد که کیفیت و رزولوشن آن 17 خط بر میلی متر است و تصویر ها بعد از از گذشت 3 ثانیه نمایش داده می شوند. سایز یک آن 37.7*27.6 mm و سایز دو 44.2*32.2 mm می باشد. ضخامت این سنسور 7.3 میلی متر است. نرم افزار ویرایش تصویر آن مدیریت فایل ها و بیماران ، بزرگ نمایی و اصلاح کیفیت و 3 بعدی سازی و رنگی سازی تصاویر را انجام می دهد.

بر روی Windows XP, Windows Vista, Windows 7 , Windows 8, 32/64 bit قابل اجرا می باشد.

تغذیه و توان آن USB 2.0) 5 V DC ) است. و طبق استانداردهای FDA آمریکا ، CE اروپا ، ISO و TUV ساخته شده است.

 سنسور آروی جی واتک

سنسور آر وی جی واتک که یکی از بهترین rvg  های موجود در بازار است مدل EZ Sensor HD از تجهیزات تصویر برداری ساخت کره جنوبی است. تصویر ها بعد از مدت 2 ثانیه نمایش داده می شوند. کیفیت آن 33.78 خط بر میلیمتر است. سایز پیکسل ها در این سنسور 29.6 میکرو میلیمتر است و نسبت سیگنال به نویز 37 دسیبل است.

سایز یک این سنسور 25.4*36.8 mm و سایز 1.5 آن 29.2*39.5 mm و سایز دو  26*36 mm است. ضخامت آن 4.8 میلی متر است. نرم افزار ویرایش تصاویر سنسور آر وی جی واتک مدل EZ Sensor HD  بسیار پر قدرت و پیشرفته و با قابلیت ارتقاء است که مدیریت فایل ها و بیمار ها ، بزرگ نمایی و اصلاح کیفیت و 3 بعدی سازی و رنگی سازی تصاویر را انجام می دهد. و بر روی سیستم عامل های Windows XP Windows Vista, Windows 7, قابل اجرا می باشد.

طول کابل این سنسور 2.7 متر و تغذیه و توان آن برابر با USB 2.0) 5 V DC ) است. این سنسور تاییده استاندارد های FDA آمریکا، CE اروپا و ISO را دارد.

ویژگی های سنسور آر وی جی واتک

تابش حداقل سنسور RVG

قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس این توانایی را دارد خیلی از اثر های مضر را در بدن ایجاد کند. اثر های بیولوژیکی تابش، قطعی کشتن تعداد زیادی از سلول ها و تصادفی آسیب زودرس به علت جهش به شرایط خطرناکی مثل استئاریادونیکروز و سرطان زایی منجر می شود.

اگرچه همچنین نتیجه هایی از پرتو درمانی ناشی می شود، اما اهمیت دارد که میزان تابشی که بیمار، دندانپزشک و دستیار دندانپزشکی در معرض آن هستند، کم تر شود.

با استفاده از رادیوگرافی دیجیتال، دندانپزشک ها  این توانایی را دارند تا 80 درصد از اشعه ای را که بیمار زمان استفاده از فیلم های معمولی اشعه X تحت آن قرار می دهد را کم می کند. این وظیفه دندانپزشک می باشد است که ایمنی بیمار را تضمین کند. بهترین rvg ها مثل این مدل این توانایی را دارد که گزینه مناسبی برای شما باشد. پس این سنسور می تواند از لوازم دندانپزشکی ضروری باشد.

نتایج سریع تر سنسور  RVG

زمان شما مثل طلا می باشد . اگر بیمار ها مدت زمان زیادی در انتظار باشند برای شما اثر منفی ایجاد می کند. اهمیت دارد که زمان صرف شده در انجام وظایف مختلف را کاهش دهید، برای نمونه با پردازش فیلم های اشعه ایکس .

پیشرفت های فن آوری به شما این یاری را می رساند تا با خرید سنسور آر وی جی واتک سرعت و کارایی خود را افزایش بدهید. پس در دندان پزشکی خیلی مهم است و به بهینه سازی فرآیندهای شما کمک می کند.

حرکت دنیا از سمت آنالوگ به دیجیتال می باشد. یکی از خوبی های اصلی دنیای دیجیتال این است

که توانایی ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات را دارا می باشد. همچنین این اطلاعات را با استفاده از ذخیره سازی از دست نمی دهید. با داشتن اطلاعات ذخیره شده این توانایی را دارید اثربخشی درمان را مشاهده کنید. اگر بیمار در حال رفتن به یک شهر، ایالت یا کشور دیگری می باشد، این توانایی را دارد اطلاعات ذخیره شده را به دندانپزشک جدید نشان دهد. رادیوگرافی دیجیتال دارای وضوح بالایی است.

سنسور آر وی جی واتک مدل EZ Sensor HD در دندانپزشکی که از بهترین rvg های موجود است امکان دارد یک سرمایه گذاری اولیه

سنگین به حساب بیاید، اما مزایایی که در طول زمان به دست می آید خیلی ارزشمند می باشد.

تاریخچه رادیوگرافی دیجیتال

دندانپزشک های جای جای جهان به رادیوگرافی نیازمند هستند. در 90 درصد از درمان ها که مشکلات دندان با چشم قابل مشاهده نمی باشد ، رادیوگرافی به دندانپزشک برای انجام درمان با کیفیت بیمارهای مختلف کمک فراوانی می کند.

رادیوگرافی دیجیتال در دندان پزشکی توسط دندانپزشک فرانسوی، دکتر فرانسیس موین در سال1987 معرفی شد.

دکتر فرانسیس موین که اهل تولوز بود ، این فناوری جدید را ثبت کرد و آن را معرفی کرد و نمونه اولیه را روانه بازار کرد. سنسور RVG در اوایل بر اساس اصل دستگاه زوج شارژ (CCD) بود. با این وجود، نسخه اول آن به کامپیوتر متصل نمی شد و تصاویر بر روی یک صفحه نمایش ویدئویی دیده می شد اما این توانایی وجود نداشت که در یک کامپیوتر ذخیره شود.

بعد از آن و در سال 1992، Gendex Visualix  را معرفی نمود، که این اولین سیستم رادیوگرافی دیجیتال کامپیوتری در جهان است. و منجر به ذخیره سازی تصاویر، تبدیل به فرمت های مختلف و همچنین پس از پردازش نیز امکان دارد. خرید سنسور آر وی جی Kodak مدل 142 در این روزها برای مطب های دندانپزشکی بسیار کاربردی و ضروری می باشد.

گروه تولید محتوا جهان دنتال

کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. ما در مجله جهان دنتال در تلاش هستیم برای شما محتوا های آموزشی و جدید ترین اخبار دنیای دنداپزشکی را فراهم و انتشار دهیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند

دیدگاه خود را بنویسید

عضویت در خبرنامه جهان دنتال

مطالب کدوم دسته برای شما جذاب تر هست؟

دسته بندی ها

راه های ارتباطی با ما

تلفن: 02166000106 و 02165010085